Pielęgnacja

Śliniaki i maty ochronne są wykonane ze 100% wodo – i plamoodpornego, oddychającego, wysokogatunkowego poliestru. Poliester pochodzi od Polskich producentów. Jest delikatny i w żaden sposób nie krępuje ruchów dziecka, tym samym komfort siedzenia, jedzenia czy bawienia się jest zapewniony.

Polecamy każdorazowo po posiłku dokładnie wymoczyć śliniak w wodzie z dodatkiem mydła lub płynu do prania oraz sody spożywczej. Śliniaki są uszyte z delikatnego oddychającego materiału, mającego na co dzień kontakt z żywnością mającą mniej lub bardziej intensywny smak i zapach. Jeśli zatem śliniak był poddany intensywnym zapachom, to  raz na jakiś czas według potrzeb, zalecamy moczyć śliniaki w ciepłej wodzie z dodatkiem sody (1 torebka), odrobiny octu jabłkowego oraz płynu do prania (najlepiej antybakteryjnego dla dzieci). Śliniaki w tej wodzie powinny moczyć się ok 2 – 3 h. Następnie czynność należy powtórzyć, a drugie moczenie powinno trwać 1 h,  następnie zalecamy śliniak wyprać w pralce na długim cyklu z użyciem płynu do prania, najlepiej antybakteryjnym z dodatkiem sody (pół szklanki). Czynność można powtórzyć na krótkim programie. Kiedy za rzadko będziemy czyścić dogłębnie śliniaki, zapachy mogą być trudne do zniwelowania. Należy więc o to dbać, bowiem tylko akcesoria z ceraty nie wsiąkają zapachów. Zalecamy suszenie śliniaków blisko grzejnika, zaś przy odpowiednich warunkach pogodowych – na dworze. Śliniaki nie powinny pozostawać mokre przez dłuższy czas, należy pamiętać, że szybkie suszenie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

  • Pranie w pralce śliniaków zalecamy w temp. 30 st.
  • Pranie w pralce mat ochronnych zalecamy w temp. 40 st.
  • Nie zalecamy stosowania płynów do płukania, zmiękczających tkanin ani proszków wybielających,  ich użycie może spowodować uszkodzenie membrany. 
  • Nie suszymy w suszarce bębnowej (dopuszczalne jedynie suszenie w suszarce w trybie chłodnego suszenia) i nie prasujemy.
  • Jeśli zdarzy Ci się, że przyssawka odkształci się, to wówczas zanurz ją w gorącej wodzie od 30 do 60 sek.
 Z biegiem użytkowania mogą nastąpić odbarwienia, powstające w wyniku bezpośredniego kontaktu śliniaka z niektórymi składnikami pożywienia. To naturalne.
 

Materiał zarówno śliniaków jak i mat ochronnych jest szybkoschnący.

Polski producent ! Polska produkcja!

W naszej ofercie znajdziesz?

– aby zdjąć przyssawkę, po prostu pociągnij za wypustkę, aby przerwać ssanie, nie ciągnij jej do góry.

Jeśli zdarzy Ci się, że przyssawka odkształci się, to wówczas zanurz ją w gorącej wodzie od 30 do 60 sek.

Czy przyssawki mogę przykleić do dowolnej powierzchni ? 

Niestety nie.  Przyssawki nie będą trzymać się nierównych, chropowatych powierzchni. Te bowiem mają nierówną teksturę, mikropęknięcia i inne niedoskonałości. To z kolei powoduje, że powietrze ucieka a przyssawka odpada. Możesz spróbować użyć gładkiej podkładki, w tym celu należy skonsultować się z przedstawicielem marki danego krzesełka do karmienia.

W razie potrzeby umyj przyssawki ciepłą wodą z mydłem lub płynem do naczyń, ponownie spłucz i wytrzyj do sucha niestrzępiącą się szmatką (brudne przyssawki również nie spełniają swojej funkcji).

Ważne! Nigdy nie należy zostawiać dziecka samego w czasie jedzenia. Podczas zakrztuszenia, dziecko instynktownie potrafi sobie radzić. W przypadku zadławienia niezbędna jest interwencja i pomoc rodzica. Dlatego zawsze bądź obok. 

Shopping Cart